Start Szkoła Policealna

Szkoła Policealna - Olsztyn

Policealne Studium Zawodowe w Olsztynie jest szkołą niepubliczną o uprawnieniach szkoły publicznej. Dzieki temu możliwa jest nauka bez opłat za szkołę. Policealne Studium Zawodowe (szkoła policealna) prowadzona jest przez Warmińsko-Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie, posiadający status stowarzyszenia oświatowego.

Szkoła policealna organizowana jest na podbudowie programowej ponadgimnazjalnej szkoły ogólnokształcącej. Umożliwia uzupełnienie wiedzy o kwalifikacje zawodowe na poziomie średnim technicznym w zawodach robotniczych i nierobotniczych. Program nauczania szkoły policealnej obejmuje tylko przedmioty zawodowe oraz języki obce. Szkoła Policealna pozwala na zdobycie wykształcenia dającego realne szanse na znalezienie pracy w Olsztynie, Polsce oraz Unii Europejskiej.

Absolwenci szkoły policealnej uzyskują wykształcenie zawodowe podobnie jak absolwenci technikum na podbudowie gimnazjum. Absolwenci szkoły policealnej, którzy posiadają świadectwo dojrzałości, mogą ubiegać się o przyjęcie na studia wyższe, na ogólnych zasadach.

Absolwent szkoły policealnej otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły, a po zdaniu zewnętrznego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe przeprowadzanego w naszym Studium Policealnym w Olsztynie (szkoła policealna) - dyplom tytułu technika oraz dwa suplementy dyplomu technika w języku polskim i angielskim.

Szkoła Policealna Olsztyn - wymagane dokumenty:

  • świadectwo ukończenia szkoły średniej lub dojrzałości
  • 2 zdjęcia
  • dowód osobisty
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki wybranym zawodzie

Szkoła policealna organizowana na podbudowie programowej ponadgimnazjalnej szkoły ogólnokształcącej umożliwia uzupełnienie wiedzy uzyskanej w liceum o kwalifikacje zawodowe na poziomie średnim technicznym: w zawodach robotniczych i nierobotniczych. Szkoła policealna może być również miejscem kontynuowania nauki po technikum dla osób pragnących zdobyć drugi zawód. Program nauczania szkoły policealnej obejmuje tylko przedmioty zawodowe oraz języki obce. Szkoła policealna oferują zdobycie wiedzy i umiejętności porównywalne z kształceniem w technikum.

Olsztyn - Szkoła Policealna - W-MZDZ

To najlepszy wybór!

Kontakt:
Szkoła Policealna przy WMZDZ w Olsztynie

10-548 Olsztyn
ul. Mickiewicza 5
tel. 89 523 72 64 lub 89 523 53 29
e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

TA STRONA UŻYWA PLIKÓW COOKIE

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.