Start Szkoła Policealna Technik BHP

Technik BHP

Szkoła Policealna - technik architektur krajobrazu

W szkołach przy WMZDZ w Olsztynie:

• Szkoła Policealna - 1,5 roku

W systemach:

• dziennym
  • wieczorowym
  • zaocznym

Technik bezpieczeństwa i higieny pracy:

• przygotowuje kierownikowi zakładu pracy analizy dotyczące BHP oraz propozycje usunięcia występujących zagrożeń,
  • bada przyczyny wypadków w pracy i wnioskuje o ich usunięcie,
  • prowadzi rejestr dokumentów dotyczących wypadków przy pracy i chorób zawodowych,
  • wstrzymuje pracę maszyn i urządzeń w razie zagrożenia życia i zdrowia pracowników,
  • odsuwa od pracy osoby dla których praca na określonym stanowisku jest wzbroniona,
  • prowadzi szkolenia wstępne nowo przyjętych pracowników.

Absolwent kierunku może uzyskać pracę jako inspektor BHP w zakładzie pracy, bądź poprzez własną działalność gospodarczą prowadzić szkolenia okresowe z zakresu BHP.

Przedmioty zawodowe realizowane w szkole policealnej w ramach programu nauczania na kierunku technik BHP:

• podstawy prawa pracy,
  • techniczne bezpieczeństwo pracy,
  • ergonomia w procesie pracy,
  • zagrożenia w środowisku pracy,
  • język obcy zawodowy w bezpieczeństwie i higienie pracy,
  • ocena ryzyka zawodowego,
  • ustalanie przyczyn i okoliczności wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych,
  • zarządzanie systemami bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • praktyka zawodowa.

Szkoły policealne Olsztyn

Szkoła policealna przy WMZDZ Olsztyn to najlepszy wybór !

W czasie nauki w Szkole na kierunku technik BHP istnieje możliwość odbycia bezpłatnych szkoleń:

• z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej,
  • okresowe z zakresu bhp dla pracowników administracyjno- biurowych,
  • kursu pedagogicznego dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Absolwent kierunku otrzymuje zaświadczenie ukończenia szkolenia okresowego w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Nauka kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe (kwalifikacja Z.13 Zarządzanie bezpieczeństwem w środowisku pracy) organizowanym w Naszej Szkole. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych.

Dokumenty wymagane przy zapisie:

• świadectwo ukończenia szkoły szkoły średniej
  • zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w zawodzie
  • dowód osobisty

Więcej informacji i zapisy:

Szkoła Policealna przy WMZDZ Olsztyn
tel. (89) 523-72-64, fax. (89) 523-53-29

X Nie pokazuj więcej
Dowiedz się więcej o celu ich używania w przeglądarce.