Zawód - Fryzjer

Kwalifikacja

FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich

System nauczania: Stacjonarny

Czas trwania nauki: 3 lata

Opis zawodu

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie fryzjer wykonuje zabiegi pielęgnacyjne włosów, pomaga klientowi w doborze odpowiedniej fryzury czy uczesania. Doradza również najlepsze produkty do danego typu włosów. Obok strzyżenia i układania włosów, fryzjerzy zajmują się także wszelkimi rodzajami koloryzacji włosów - farbowaniem, rozjaśnianiem, tworzeniem pasemek, balejażem a także dekoloryzacją. Fryzjer zajmuje się również tworzeniem fryzur na takie okoliczności jak śluby, komunie, sylwester czy chrzciny.

Kariera

Fryzjerstwo jest zawodem, który w Polsce rozwija się nieustannie, stale podnosząc poziom oferowanych usług. Nowe technologie, ewoluujący rynek mody, wzrastająca potrzeba społeczna dbania o wygląd wpływają na zmianę oczekiwań wśród nabywców usług, czyli wśród klientów. Fryzjerzy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Rynek pracy oczekuje na profesjonalnych fryzjerów, których zaangażowanie przyczyni się do podniesienia obrotów firmy usługowej.

Przedmioty realizowane w ramach programu nauczania

Podstawy fryzjerstwa, Techniki fryzjerskie, Język obcy we fryzjerstwie, Działalność usługowa we fryzjerstwie.

Egzaminy

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w Naszej Szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Cech Rzemiosł Różnych. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych.

Dokumenty wymagane przy zapisie

  • świadectwo ukończenia 8 klasowej szkoły podstawowej lub gimnazjum
  • 3 zdjęcia
  • podanie o przyjęcie do szkoły
  • zaświadczenie od lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań
    do nauki w danym zawodzie
  • karta zdrowia ucznia
  • książeczka Sanepid