Zawód - Fryzjer

Kwalifikacja

FRK.01. Wykonywanie usług fryzjerskich

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie fryzjer wykonuje zabiegi pielęgnacyjne włosów, pomaga klientowi w doborze odpowiedniej fryzury czy uczesania. Doradza również najlepsze produkty do danego typu włosów. Obok strzyżenia i układania włosów, fryzjerzy zajmują się także wszelkimi rodzajami koloryzacji włosów - farbowaniem, rozjaśnianiem, tworzeniem pasemek, balejażem a także dekoloryzacją. Fryzjer zajmuje się również tworzeniem fryzur na takie okoliczności jak śluby, komunie, sylwester czy chrzciny.

Fryzjerstwo jest zawodem, który w Polsce rozwija się nieustannie, stale podnosząc poziom oferowanych usług. Nowe technologie, ewoluujący rynek mody, wzrastająca potrzeba społeczna dbania o wygląd wpływają na zmianę oczekiwań wśród nabywców usług, czyli wśród klientów. Fryzjerzy należą do grupy poszukiwanych pracowników. Rynek pracy oczekuje na profesjonalnych fryzjerów, których zaangażowanie przyczyni się do podniesienia obrotów firmy usługowej.

Podstawy fryzjerstwa, Techniki fryzjerskie, Język obcy we fryzjerstwie, Działalność usługowa we fryzjerstwie.

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w Naszej Szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Cech Rzemiosł Różnych. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych.

• książeczka Sanepid