Szkoły ZDZ dysponują własną, nowocześnie wyposażoną bazą dydaktyczną. Siedziba szkoły mieści się w odnowionej kamienicy przy ul. Mickiewicza 5. Jest to pierwsza i dotychczasowa siedziba Zarządu W-M ZDZ. Budynek wyposażony jest w 15 pracowni dydaktycznych, w tym pracownie komputerowe oraz pracownie zajęć praktycznych, biura oraz pomieszczenia socjalne.

Pracownie komputerowe

Dysponujemy pięcioma pracowniami komputerowymi (w tym jedna nowoczesna mobilna pracownia laptopów) wyposażonymi w nowoczesny sprzęt z aktualnym oprogramowaniem oraz szybkie łącze internetowe. Posiadamy również własną, zaawansowaną serwerownię.

Pracownia urządzeń techniki komputerowej

 

Pracownia sieci komputerowych

 

Pracownie komputerowe

 

Pracownia kosmetyczna

W budynku znajduje się również profesjonalnie wyposażona sala do zajęć praktycznych na kierunku technik usług kosmetycznych. Pracownia jest wyposażona w 6 stanowisk kosmetycznych, lampy-lupy, analizer stanu skóry, frezarki, kompletne zestawy do zabiegów depilacji, przedłużania rzęs i paznokci, urządzenia do mikrodermabrazji, peelingu kawitacyjnego, darsonval, galwan oraz wiele innych. W pracowni korzystamy z wysokiej klasy profesjonalnych kosmetyków oraz akcesoriów.

Pracownia opieki nad dzieckiem

Dysponujemy również pracownią do nauki opieki nad dzieckiem. Pracownia wyposażona we wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria oraz profesjonalne fantomy niemowląt do nauki opieki, pielęgnacji oraz udzielania pierwszej pomocy.

Pomieszczenie socjalne

Do dyspozycji słuchaczy pozostaje również pomieszczenie socjalne oraz szatnia. Można się tu napić kawy, zjeść drugie śniadanie lub po prostu odpocząć między zajęciami.

Centrum Szkoleń Budowlanych

WMZDZ prowadzi również nowoczesne Centrum Szkoleń Budowlanych przy ul. Lubelskiej 33 w Olsztynie. Jest to zespół obiektów przeznaczonych do prowadzania zajęć praktycznych, praktyk zawodowych, kursów, warsztatów, egzaminów i konsultacji edukacyjnych w zakresie budownictwa, instalatorstwa i transportu. Obiekt wyposażony jest w sprzęt do nauki instalatorstwa odnawialnych źródeł energii, montażu rusztowań, wykonywania prac wysokościowych, a także malarskich, tynkarskich, glazurniczych i pokrewnych. W Centrum Budowlanym zorganizujemy każde szkolenie z zakresu budownictwa.

W naszym Centrum można także zdobyć uprawnienia kierowcy wózków widłowych czy koparko-ładowarek. Na jego terenie znajduje się także plac manewrowy do nauki jazdy, gdzie nasi słuchacze mogą szkolić swoje umiejętności.

W-M ZDZ w Olsztynie