Zawód - kucharz

HGT.02. Przygotowanie i wydawanie dań

System nauczania: stacjonarny

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie kucharz wykonuje prace przechowywania żywności; sporządzania potraw i napojów, zajmuje się ekspedycją potraw i napojów.

Absolwent kierunku może być zatrudniony w restauracjach, barach, stołówkach, hotelach, motelach, pensjonatach, obiektach sanatoryjnych i wczasowych, ośrodkach wypoczynkowych i innych placówkach związanych z gastronomią. Jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży gastronomicznej.

Prowadzenie działalności gospodarczej, bezpieczeństwo i higiena pracy, język angielski zawodowy, wyposażenie techniczne, technologia gastronomiczna, pracownia gastronomiczna, praktyka zawodowa.

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w Naszej Szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Cech Rzemiosł Różnych. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych.