Zawód - magazynier logistyk

SPL.01. Obsługa magazynów

System nauczania: stacjonarny

Magazynier logistyk zajmuje się planowaniem, organizowaniem, kierowaniem i kontrolowaniem przemieszczania towarów od producenta do konsumenta .Do podstawowych zadań należy również przyjmowanie towarów do magazynu, wydawanie towarów z magazynu na podstawie dowodów rozchodowych; prawidłowe oznakowanie składowanych towarów; przestrzeganie terminów ważności i trwałości towarów oraz terminów zwrotu opakowań; prowadzenie dokumentacji magazynowej przy użyciu programów komputerowych lub metodami tradycyjnymi. Do podstawowych zadań należy również wybór procedury zakupów oraz wybór dostawców i towarów.

Absolwent kierunku może być zatrudniony prawie w każdym przedsiębiorstwie produkcyjnym, handlowym, logistycznym, transportowym, logistycznym, rolniczym, ogrodniczym, sadowniczym, wszędzie tam, gdzie jest prowadzona gospodarka magazynowa. Magazynier logistyk znajdzie również pracę w firmach kurierskich, na poczcie, lotnisku, w magazynach portowych, w firmach usługowych. Absolwentów tego kierunku zatrudniają małe a szczególnie średnie i duże sklepy, zarówno stacjonarne jak i internetowe. Jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży magazynowej i logistycznej.

Przedsiębiorstwo logistyczne w gospodarce, bezpieczeństwo i higiena pracy, zapasy magazynowe, logistyka produkcji, logistyka dystrybucji, procesy magazynowe, planowanie procesów produkcyjnych, planowanie dystrybucji, język angielski zawodowy, praktyka zawodowa.

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w Naszej Szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Cech Rzemiosł Różnych. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych.