Zawód - Monter konstrukcji budowlanych

Zasadnicza Szkoła Zawodowa - zawód monter konstrukcji budowlanych

BUD.08. Montaż konstrukcji budowlanych

Monter konstrukcji budowlanych może wykonywać prace w zakresie montażu konstrukcji metalowych, konstrukcji żelbetowych i konstrukcji drewnianych. Z pracami tymi związane są również konserwowanie i remontowanie konstrukcji budowlanych, składowanie elementów konstrukcyjnych, montaż niezbędnych rusztowań.

Monter konstrukcji budowlanych wykonuje swoje zadania zawodowe w małych firmach wykonawczych, zatrudniających niewielkie zespoły pracownicze, a także w dużych przedsiębiorstwach budowlano-montażowych.

Przedmioty ogólnokształcące przewidziane dla szkół ponadgimnazjalnych oraz przedmioty zawodowe: budownictwo ogólne, dokumentacja techniczna, konstrukcje budowlane, język obcy zawodowy, działalność gospodarcza w budownictwie.

Nauka na kierunku kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe organizowanym w naszej szkole. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych.