Zawód - Operator maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych

BUD.13. Eksploatacja maszyn i urządzeń do robót ziemnych i drogowych

Do zadań operatora maszyn i urządzeń drogowych należy obsługiwanie oraz konserwacja maszyn i urządzeń stosowanych w pracach drogowych. Fachowiec w tym zawodzie wykonuje także roboty związane z budową i utrzymaniem dróg i obiektów mostowych.

Mechanicy maszyn i urządzeń drogowych pracują w przedsiębiorstwach budujących i eksploatujących drogi i mosty oraz w wytwórniach mieszanki betonowej i asfaltowej.

Przed Przedmioty ogólnokształcące przewidziane dla szkół ponadgimnazjalnych oraz przedmioty zawodowe: maszyny drogowe, roboty ziemne, roboty nawierzchniowe, działalność gospodarcza w drogownictwie, język obcy w robotach drogowych.

Nauka na kierunku kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe organizowanym w naszej szkole. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych.