Zawód - pracownik obsługi hotelowej

HGT.03. Obsługa gości świadczących usługi hotelarskie

System nauczania: stacjonarny

Absolwent szkoły kształcącej w zawodzie pracownik obsługi hotelowej wykonuje prace prowadzenia działalności promocyjnej oraz sprzedaż usług hotelarskich; rezerwowania usług hotelarskich; wykonywania prac związanych z obsługą gości w recepcji; przygotowywania jednostek mieszkalnych do przyjęcia gości; przygotowywania i podawania śniadań w obiekcie świadczącym usługi hotelarskie; przyjmowania i realizacji zamówień na hotelarskie usługi dodatkowe.

Absolwent kierunku może być zatrudniony w hotelach, motelach, pensjonatach, obiektach sanatoryjnych i wczasowych, ośrodkach wypoczynkowych. Jest przygotowany do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w branży hotelarskiej.

Podstawy hotelarstwa, działalność recepcji, podstawy prawa w hotelarstwie, język angielski zawodowy, pracownia hotelarska, organizacja pracy służby pięter, usługi dodatkowe w hotelarstwie, obsługa konsumenta, usługi żywieniowe w hotelarstwie, pracownia służby pięter, pracownia obsługi konsumenta, pracownia usług dodatkowych, praktyka zawodowa.

Nauka zawodu kończy się zewnętrznym egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe, organizowanym w Naszej Szkole przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną lub Cech Rzemiosł Różnych. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim zawierający opis kompetencji zawodowych.