"Spacer po zawodach" to propozycja lekcji adresowanej do uczniów klas trzecich. Ma ona na celu w sposób praktyczny i interesujący zaznajomić uczniów ze specyfiką kilku wybranych zawodów, na które istnieje zapotrzebowanie na rynku pracy. Uczestnicy tych zajęć między innymi zapoznają się z zadaniami realizowanymi przez fachowców branży budowlanej, będą mogli poznać możliwości rozwoju zawodowego w kierunkach związanych z odnawialnymi źródłami energii, mechaniką pojazdów drogowych czy instalatorstwem sanitarnym. Dowiedzą się również, jaki sprzęt wykorzystywany jest w tych zawodach oraz do obsługi których urządzeń wymagane są specjalne uprawnienia. Posiadanie tych uprawnień w zdecydowany sposób zwiększa szanse na znalezienie atrakcyjnej pracy.

Lekcja odbędzie się w Centrum Szkoleń Budowlanych W-MZDZ w Olsztynie przy Lubelskiej 33, gdzie uczniowie zobaczą hale szkoleniowe największego i najnowocześniejszego w Polsce ośrodka szkoleniowego branży budowlanej. Przyjrzą się zajęciom prowadzonym między innymi w hali dostępu linowego i budowlanego, pracowni spawania, pracowni elektrycznej oraz najnowocześniejszej w kraju pracowni do kształcenia przyszłych techników odnawialnych źródeł energii).

Uczniowie zetkną się ze sprzętem i urządzeniami takimi jak koparko-ładowarki, wózki jezdniowe, winda dekarska, rusztowania, kotły na biomasę, solary, pompy ciepła i wiele innych.

Zajęcia zostaną poprowadzone przez doradcę zawodowego oraz specjalistów Centrum Szkoleń Budowlanych W-M ZDZ w Olsztynie. Przewidywany czas dla jednej klasy to dwie godziny lekcyjne.

Naszą ofertę kierujemy do dyrektorów szkół i placówek, wychowawców, pedagogów bądź pracodawców oraz osób prywatnych. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w takim spotkaniu zachęcamy do kontaktu z nami.

Zapraszamy!

 

 

W-M ZDZ w Olsztynie