Technik elektryk

Kwalifikacje:

ELE.02. Montaż, uruchamianie i konserwacja instalacji, maszyn i urządzeń elektrycznych

ELE.03. Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych

System nauczania: zaoczny

Praca technika elektryka wiąże się z dużą odpowiedzialnością, ponieważ czynności wykonywane przez elektryka zapewniają bezpieczeństwo osobom korzystającym z sieci energetycznych lub maszyn i urządzeń elektrycznych. Technik elektryk przygotowany jest do projektowania, wykonywania, diagnozowania stanu, dokonywania napraw instalacji elektrycznej oraz maszyn i urządzeń zasilanych prądem elektrycznym. Do typowych czynności wykonywanych przez technika elektryka należą: projektowanie instalacji i sieci elektrycznych, montaż i naprawa instalacji elektrycznej i elektronicznej, instalowanie i obsługiwanie maszyn i urządzeń elektrycznych oraz układów energoelektronicznych, prace elektro-instalatorskie i wiele innych.

Technik elektryk może znaleźć zatrudnienie: w elektrowniach, zakładach energetycznych, kopalniach, hutach, na kolei, w firmach naprawiających sprzęt elektryczny, w biurach projektowych jako projektant okablowania strukturalnego (sieci komputerowych i sieci elektrycznych), projektant systemów zasilania awaryjnego, w firmach handlowych zajmujących się sprzedażą osprzętu elektrycznego, w firmach projektujących i montujących instalacje alarmowe, prowadząc własną działalność gospodarczo-usługową.

Elektrotechnika i elektronika, Maszyny i urządzenia elektryczne, Instalacje elektryczne, Działalność gospodarcza w branży elektrycznej, Język obcy w branży elektrycznej, Pomiary w elektrotechnice i elektronice, Montaż maszyn i urządzeń elektrycznych, Montaż instalacji elektrycznych, Obsługa maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych, praktyka zawodowa.

Tytuł technika absolwent uzyskuje w dwóch kolejnych etapach. Pod koniec semestru drugiego uczniowie przystępują do egzaminu z kwalifikacji pierwszej., po zdaniu którego otrzymują świadectwo kwalifikacji w zawodzie. Następnie pod koniec semestru czwartego zdają egzamin z kwalifikacji drugiej. Zdane egzaminy z obu kwalifikacji gwarantują uzyskanie dyplomu technika w zawodzie. Uzupełnieniem dyplomu jest suplement w języku polskim i angielskim ułatwiający potwierdzenie kwalifikacji we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

• podanie o przyjęcie do szkoły złożone osobiście w szkole
  • zaświadczenie lekarskie

Więcej informacji i zapisy:

Szkoła Policealna przy WMZDZ Olsztyn
tel. (89) 523-72-64, fax. (89) 523-53-29