Carving w Szkole

Co to jest carving? Najprościej mówiąc jest to rzeźbienie nożem w owocach i warzywach. Sztuka ta znana była już w starożytności w krajach dalekiego wschodu. Do Polski jednak przywędrowała kilkanaście lat temu i obecnie rzeźby z owoców i warzyw stanowią ozdoby na biesiadnych i weselnych stołach lub w hotelach.

W ramach bezpłatnych kursów dla Uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia w Olsztynie organizowanych przez W-M ZDZ, swoje umiejętności z tej dziedziny zaprezentowała Nikola.  Byliśmy pod ogromnym wrażeniem Jej prac wykonanych podczas zajęć. Brawo !!!

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :)

Nasza Młodzież

Jesteśmy dumni z zaangażowania w czasie dni otwartych naszych Uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia w Olsztynie. Młodzież zaprezentowała nabyte umiejętności i odpowiadała na pytania dotyczące nauki w naszej szkole.

Podczas prezentacji panowała sympatyczna atmosfera, a tym samym uśmiech udzielał się wszystkim obecnym.

Kuba Mistrzem Polski!

Podczas Poznańskich Targów, jednej z najbardziej rozpoznawalnych i prestiżowych imprez na polskim rynku, Kuba Wilczak bezkonkurencyjnie pokonał swoich rywali. Na konkursie zaprezentował fryzurę klasyczną oraz progresywną. Czas poświęcony na naukę, długie treningi zaowocowały kolejnym sukcesem – uzyskanie tytułu Mistrza Polski we fryzjerstwie męskim w swojej kategorii wiekowej.

Brawo!

Wychowanie fizyczne w nowej odsłonie

W czwartek 28.03.2019 r. gościliśmy w naszej szkole Krzysztofa Lewickiego – głównego instruktora systemu walki opracowanego dla samoobrony KRAV MAGA, założyciela REBEL TEAM Olsztyn (kravmaga.olsztyn.pl).
Instruktor zaprezentował podstawowe chwyty. Uczniowie czynnie uczestniczyli w zajęciach, nabyli umiejętności poradzenia sobie w sytuacjach kryzysowych, tj. zagrożenia życia i zdrowia. Zajęcia miały na celu zachęcić młodzież do aktywności fizycznej.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Kolejny sukces Kuby!

Dnia 21.03.2019 r. odbył się IV Międzynarodowy i X Ogólnopolski Konkurs Fryzjerski o Puchar Prezydenta Olsztyna. Kuba uczy się w Szkole Branżowej I Stopnia w Olsztynie, natomiast praktyki odbywa w swoim rodzinnym zakładzie fryzjerskim „Szymon Wilczak – Fryzjerstwo” (szymonwilczak.pl). Nasz Uczeń wykonał fryzurę klasyczną. Swoją ciężką pracą i zaangażowaniem osiągnął wysoki poziom umiejętności. Kuba zajął pierwsze miejsce, a tym samym otrzymał Puchar Prezydenta Olsztyna. Zaprezentowana fryzura wywołała zachwyt na twarzach jurorów i widzów.

Gratulujemy i życzymy kolejnych wygranych!

 

Święto Niepodległości

9 listopada 2018 r. w Szkole Branżowej I stopnia w W-MZDZ w Olsztynie, odbyła się uroczysta Akademia z okazji Narodowego Święta, upamiętniająca 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. W apelu, który rozpoczął się punktualnie o godz. 11.11 wspólnym śpiewaniem Hymnu Narodowego, udział wzięli uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście. Część artystyczna, przygotowana przez uczniów, wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. Młodzież przypomniała daty trzech najważniejszych powstań narodowych, podkreślając wkład ich uczestników. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Pieśni patriotyczne, śpiewane przez  naszych uczniów w żołnierskich strojach i przy akompaniamencie akordeonu, pozwoliły  zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość. Dzień ten dla wszystkich był wspaniałą lekcją historii.  Jak podkreślił Pan Dyrektor Marek Kluz, to Święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę i wspominamy naszych dziadków i pradziadków walczących o wolność. Wszyscy nasi wychowankowie aktywnie zaangażowali się w szkolne obchody Święta Niepodległości, ukazali piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej, za co składamy im serdeczne podziękowania.

Międzynarodowy Sukces zawodowy naszego ucznia!

Jakub Wilczak – uczeń I klasy Szkoły Branżowej I Stopnia w WMZDZ w Olsztynie, 7 października 2018r. zdobył złoty medal na tegorocznych mistrzostwach w Gdańsku, organizowanych podczas XXI Targów Kosmetycznych i Fryzjerskich „Uroda”. Kuba pokonał rywali i okazał się najlepszy w konkurencji strzyżenie i czesanie klasycznej fryzury męskiej. Niewątpliwie do sukcesu przyczynił się rodzinny salon Kuby „Fryzjerstwo Szymon Wilczak” (www.szymonwilczak.pl) przy ul. Wrocławskiej 2/7 w Olsztynie.  Jesteśmy z Kuby bardzo dumni i trzymamy mocno kciuki za kolejne sukcesy!

 

Dzień Edukacji Narodowej

12 października 2018 r. uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia w Warmińsko Mazurskim Zakładzie Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie, przygotowali uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Poprzez atrakcyjny program artystyczny i wokalny, młodzież wyraziła swoje podziękowania nauczycielom za trud włożony w ich edukację i wychowanie. Wśród zgromadzonych nauczycieli, dyrekcji szkoły i pracowników WMZDZ w Olsztynie, znaleźli się też goście honorowi spotkania - Pan Kamil Dadura - Dyrektor Szkoły funkcjonującej przy Niepublicznym Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii nr 67 w Olsztynie i Pani Małgorzata Chejna- Wychowawca Ośrodka. W trakcie spotkania głos zabrał Dyrektor szkoły WMZDZ – Pan Marek Kluz, który gratulując wychowankom udanego występu, przyznał, że była to najpiękniejsza forma podziękowań, jaką mogli otrzymać nauczyciele w dniu ich święta.